Wellness

ZAVRIEŤ

Ako pobyt v saune a vo vírivke pôsobí na organizmus

 • Sauny

  Liečivé účinky sauny sú známe už od nepamäti. Horúci vzduch v saune vyvoláva potenie a vylučovanie škodlivých látok, otvára póry pokožky, zlepšuje jej prekrvenie, pružnosť a vzhľad. Zrýchľuje metabolizmus organizmu, pôsobí protizápalovo a baktericídne. Sauna pomáha aj proti niektorým typom alergií, kvasinkovým a hubovým infekciám, ekzémom, akné a iným kožným ochoreniam. Má preukázateľne liečivé účinky pri astme, zápaloch a alergiách dýchacích ciest. Zároveň pôsobí upokojujúco a relaxačne.

 • Fínska sauna

  Pôsobenie fínskej sauny na organizmus je mnohostranné. Vplyvom vysokej teploty (60°C až 110°C) a nízkej vlhkosti vzduchu (10%-30%) dochádza k značnému prekrveniu kože a k zvýšeniu telesnej teploty o 1-2°C. Zvýšené prekrvenie a prehriatie tkanív zlepšuje elasticitu a pohyblivosť svalstva a kĺbov, a tým zmierňuje bolesti pohybového aparátu. Vyššia teplota aktivuje činnosť mazových žliaz, čím dochádza k vyplaveniu nečistôt z kože, čo má značný kozmetický význam. Sauna patrí k najúčinnejším otužovacím procedúram a význam má aj ako prevencia chorôb z nachladnutia.

 • Parná sauna

  Výhodou parnej sauny, kde teplota dosahuje max. 60°C pri až 100% vlhkosti, je jej nižšia záťaž organizmu, preto si ju môžu dovoliť (po konzultácii so svojím lekárom) aj ľudia, ktorí majú zdravotné problémy, kvôli ktorým nemôžu ísť do klasickej sauny. Je nazývaná tiež turecký kúpeľ. Vlhký vzduch priaznivo pôsobí na pokožku, ktorá sa silne prekrvuje a intenzívne čistí. Pokožka tak zostáva jemná a zamatovo mäkká. Parný kúpeľ má pozitívne účinky aj pri oslabení cievnych stien a pri ochoreniach dýchacích ciest. Saunovanie v parnej saune navyše zbavuje telo únavy, navodzuje príjemný pocit relaxu a psychickej pohody.

 • Vírivka

  Pravidelným používaním víriviek (hydromasáže) sa uľavuje bolestiam pohybového ústrojenstva a spúšťajú sa ozdravné procesy v tele. Ďalej sa povzbudzuje metabolizmus, uvolňuje sa napätie a stres a zvyšuje sa celková imunita organizmu. Celotelová masáž prúdom vody vo vírivke zlepšuje krvný obeh, posilňuje kardiovaskulárny systém, spevňuje svaly a úpony šliach a má tiež priaznivý efekt na odstraňovanie celulitídy. V našom Wellness centre je k dispozícii profesionálna vírivka od firmy SUNDANCE SPAS, ktorá patrí medzi absolútnu svetovú špičku medzi výrobcami víriviek.

ZAVRIEŤ